Our Horizont
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Our Horizont

Na forumu najdete webnovele, priljubljene zvezdnike in različne novice.
 
PortalPortal  KazaloKazalo  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 KASSANDRA vs ESMERALDA

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
vesna

vesna


Število prispevkov : 3100
Location : Ljubljana
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 2:47 am

KASSANDRA vs ESMERALDA


KASSANDRA  vs  ESMERALDA KLCzech  
KASSANDRA  vs  ESMERALDA 5oakU63
Nazaj na vrh Go down
Mateo
Admin
Mateo


Število prispevkov : 10523
Age : 35
Registration date : 17/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 8:14 am

Hmmm, težko bi se opredelil...Esmeralda je bila prva...Kassandra pa je imela tudi zelo dobro zgodbo....trenutno bi rajši še enkrat gledal Kassandro. Pa ker je ravno RCTV, dam glas KASSANDRI.
Nazaj na vrh Go down
https://ourhorizont.slovenianforum.com
Kristina
Admin
Kristina


Število prispevkov : 6969
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 8:34 am

Glas dam ESMERALDI (besede odveč)

Ne, zgodba Kassandre je super, res posebna, mistična, dobra! Ampak Esmeralda je bila moja prva telenovela. Igralci so mi bili zelo bolj všečni, glavna igralka sploh. Zgodba je tipična "telenovela rosa", pravljica, ki me je kot majhno punčko navdušila, Esmeralda se mi je zdela pravljično lepa, njeni lepi dolgi, skodrani rjavi lasje, njene velike, lepe, zelene oči ... Kassandra je morala biti pač drugačen stil ženske, imela je črne lase, bolj razkuštrana mi je delovala (ciganski look), priprte oči ... Kar se tiče same zgodbe se me je Esmeralda bolj dotaknila, glavni par mi je bil bolj pristen, še danes uporabljam imeni "Esmeralda in Jose Armando" za sinonim tipičnega para (likov) iz telenovel. Embarassed
Nazaj na vrh Go down
vesna

vesna


Število prispevkov : 3100
Location : Ljubljana
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 9:40 am

Tako Esmeralda kot Kassandra (vsaj mislim tako Question Exclamation ) sodita med "klasiko". Če se je v Slo. vse začelo z Esmeraldo, se je na Balkanu začelo s Kassandro. Če je bila Esmeraldina zgodba nežna in mila, se mi je zdela Kassandrina strastna in divja.

Zame je še posebej zanimivo, da je lahko klasična RCTV-jeva telenovela "tekmovala" po gledanosti s Televisinimi telenovelami. Zato me pravzaprav zanima, če je bil RCTV vedno manjši, manj pomemben od Televise Idea confused . Glede na uspeh Kassandre tega niti ne bi rekla.

Sama sem gledala šele reprizo Esmeralde kakimi sedmimi (?) leti, v 90-ih te telenovele nisem spremljala. In ni mi bila všeč. Zdela se mi je preveč fantastična (slepa oseba bi v resnici imela veliko problemov z medicinskega stališča, če bi spregledala), vendar pa to telenovelo danes veliko bolj cenim, saj se mi zdi nekako zgodovinska.
Tudi Kassandra ima nekatere pravljične elemente, med glavnima igralcema se mi zdi določena napetost, kermija. Sicer sem si pogledala samo posamezne izsečke, ampak menim, da je še nekako dokaj dobra telenovela.
Sicer pa Kassandro trenutno predvajajo na HappyTV.

Izberem Kassandro, ker me v preteklosti Esmeralda ni prepričala.
Nazaj na vrh Go down
Kristina
Admin
Kristina


Število prispevkov : 6969
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 11:22 am

Aha, zanimivo.

No, mene v bistvu zanima kako bi se odločila, če bi sedaj gledala telenoveli, ker mnenja podajam glede na dolga leta, tako da definitivno se mi je kot punčki, kar sem bila, ko sem obe gledala, bolj zasidrala Esmeralda. Very Happy

Sicer pa če bi sama sedaj pisala katero izmed teh zgodb, bi to verjetno bila Kassandra. Embarassed
Nazaj na vrh Go down
vesna

vesna


Število prispevkov : 3100
Location : Ljubljana
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 11:43 am

Kristina je napisal/a:
Aha, zanimivo.

No, mene v bistvu zanima kako bi se odločila, če bi sedaj gledala telenoveli, ker mnenja podajam glede na dolga leta, tako da definitivno se mi je kot punčki, kar sem bila, ko sem obe gledala, bolj zasidrala Esmeralda. Very Happy

Sicer pa če bi sama sedaj pisala katero izmed teh zgodb, bi to verjetno bila Kassandra. Embarassed

Ja, Kassandra je nedvomno dobra telenovela, mogoče je bolj "odrasla" od Esmeralde, ampak po drugi strani je pa Esmeralda nekaj posebnega, bolj edinstvena. Jaz bi pa danes pravzaprav z veseljem gledala (nekaj delov) Esmeralde, mogoče rajši kot Kassandro.

Btw. a še kaj pišeš zgodbe?
Nazaj na vrh Go down
Kristina
Admin
Kristina


Število prispevkov : 6969
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 11:48 am

vesna je napisal/a:
Kristina je napisal/a:
Aha, zanimivo.

No, mene v bistvu zanima kako bi se odločila, če bi sedaj gledala telenoveli, ker mnenja podajam glede na dolga leta, tako da definitivno se mi je kot punčki, kar sem bila, ko sem obe gledala, bolj zasidrala Esmeralda. Very Happy

Sicer pa če bi sama sedaj pisala katero izmed teh zgodb, bi to verjetno bila Kassandra. Embarassed

Ja, Kassandra je nedvomno dobra telenovela, mogoče je bolj "odrasla" od Esmeralde, ampak po drugi strani je pa Esmeralda nekaj posebnega, bolj edinstvena. Jaz bi pa danes pravzaprav z veseljem gledala (nekaj delov) Esmeralde, mogoče rajši kot Kassandro.

Btw. a še kaj pišeš zgodbe?

Bolj odrasla, ja imaš prav - takrat mi je bilo Esmeraldo dosti lažje razumeti. Sem jo pa gledala dvakrat in nekako sem jo drugič bolj "dojela", je pa res da sem jo tudi takrat, torej drugič, gledala z nekakšno "zaveso", saj je nisem tako kritično sprejemala kot ostale (kot si napisala, da bi slepa oseba verjetno imela drugačne pogoje po operaciji, itd...), ker je bila pač Esmeralda tista prva - "posebna v srčku". Embarassed

Uff, ideje mi konstantno švigajo sem ter tja, vendar se nekako "ne spravim", vsaj dokler imam ostalih obveznosti, faks, delo ... potem pa rada še kaj prostega časa uživam po svoje, če se da ... sicer bi pa z veseljem spet pisala, mogoče kdaj, ko bom s faksom zaključila ... ne vem, mogoče, bomo videli, vsekakor me še veseli. Smile
Nazaj na vrh Go down
vesna

vesna


Število prispevkov : 3100
Location : Ljubljana
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 12:19 pm

Kristina je napisal/a:
vesna je napisal/a:
Kristina je napisal/a:
Aha, zanimivo.

No, mene v bistvu zanima kako bi se odločila, če bi sedaj gledala telenoveli, ker mnenja podajam glede na dolga leta, tako da definitivno se mi je kot punčki, kar sem bila, ko sem obe gledala, bolj zasidrala Esmeralda. Very Happy

Sicer pa če bi sama sedaj pisala katero izmed teh zgodb, bi to verjetno bila Kassandra. Embarassed

Ja, Kassandra je nedvomno dobra telenovela, mogoče je bolj "odrasla" od Esmeralde, ampak po drugi strani je pa Esmeralda nekaj posebnega, bolj edinstvena. Jaz bi pa danes pravzaprav z veseljem gledala (nekaj delov) Esmeralde, mogoče rajši kot Kassandro.

Btw. a še kaj pišeš zgodbe?

Bolj odrasla, ja imaš prav - takrat mi je bilo Esmeraldo dosti lažje razumeti. Sem jo pa gledala dvakrat in nekako sem jo drugič bolj "dojela", je pa res da sem jo tudi takrat, torej drugič, gledala z nekakšno "zaveso", saj je nisem tako kritično sprejemala kot ostale (kot si napisala, da bi slepa oseba verjetno imela drugačne pogoje po operaciji, itd...), ker je bila pač Esmeralda tista prva - "posebna v srčku". Embarassed

Uff, ideje mi konstantno švigajo sem ter tja, vendar se nekako "ne spravim", vsaj dokler imam ostalih obveznosti, faks, delo ... potem pa rada še kaj prostega časa uživam po svoje, če se da ... sicer bi pa z veseljem spet pisala, mogoče kdaj, ko bom s faksom zaključila ... ne vem, mogoče, bomo videli, vsekakor me še veseli. Smile

No, upam, da boš kmalu spet kaj napisala sunny cheers sunny . Če ne prej, pa čez kakšno leto ali dve...

Meni je pa prav Esmeraldin stil postaja vse bolj všeč. Nežna, mila, topla - res da na trenutke preveč nerealna, pa vseeno zelo lepa zgodba. Pravzaprav takšnih zdaj ni več veliko in jih res pogrešam
Nazaj na vrh Go down
Mateo
Admin
Mateo


Število prispevkov : 10523
Age : 35
Registration date : 17/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimePet Nov 21, 2014 1:52 am

Malo se bom vtaknil v vajin pogovor...Vesna, ne vem, če veš, ampak na youtube (PONGALO) imaš naložene vse dele KASSANDRE, poleg nje pa še mnogo ostalih RCTVjskih (Carissima, Que buena se puso Lola, Mis tres hermanas, Juana la virgen, Mujer con pantalones, La invasora, La cuaima, Trapos intimos, Mi gorda bella, La mujer de judas....etc)...vse vse, pred časom so naložili in mislim, da še obnavljajo in nalagajo nove. Smile
Tudi sam sem si pogledal nekaj prizor Kassandre, me je kar imelo, da bi gledal ponovno, z drugo pametjo,....deluje zelo ok.

Ko s vprašala ali je bila Televisa vedno večja, pomembnejša od RCTVja...RCTV je bil med prvimi, torej Venezuela je bila poleg Brazilije med prvimi, ki je začela s telenovelami...RCTV je pa menda med prvimi tako uspešno izvažal telenovele na druge kontinente....uspeh ni bila samo Kassandra, tudi La dama de la Rosa in še nekatere, ki si jih točno ne spomnim po naslovu....vem, da so bile RCTVjske zelo popularne tudi v Italiji pred leti nazaj.

Televise je pa kasneje ostala mogotec, naredila je na leto več telenovel, jih uspešno spravila na tuje trge.....je pa res, da je delala v precejšnji meri remake venezuelskih zgodb : Kassandra, Esmeralda, La usurpadora, La intrusa, Preciosa, Rosalinda, etc...

Zdaj je v bistvu TELEVISA holywood telenovel, pa tudi TELEMUNDO....
Nazaj na vrh Go down
https://ourhorizont.slovenianforum.com
vesna

vesna


Število prispevkov : 3100
Location : Ljubljana
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeSob Nov 22, 2014 7:52 am

Mateo je napisal/a:
Malo se bom vtaknil v vajin pogovor...Vesna, ne vem, če veš, ampak na youtube (PONGALO) imaš naložene vse dele KASSANDRE, poleg nje pa še mnogo ostalih RCTVjskih (Carissima, Que buena se puso Lola, Mis tres hermanas, Juana la virgen, Mujer con pantalones, La invasora, La cuaima, Trapos intimos, Mi gorda bella, La mujer de judas....etc)...vse vse, pred časom so naložili in mislim, da še obnavljajo in nalagajo nove. Smile
Tudi sam sem si pogledal nekaj prizor Kassandre, me je kar imelo, da bi gledal ponovno, z drugo pametjo,....deluje zelo ok.

Ko s vprašala ali je bila Televisa vedno večja, pomembnejša od RCTVja...RCTV je bil med prvimi, torej Venezuela je bila poleg Brazilije med prvimi, ki je začela s telenovelami...RCTV je pa menda med prvimi tako uspešno izvažal telenovele na druge kontinente....uspeh ni bila samo Kassandra, tudi La dama de la Rosa in še nekatere, ki si jih točno ne spomnim po naslovu....vem, da so bile RCTVjske zelo popularne tudi v Italiji pred leti nazaj.

Televise je pa kasneje ostala mogotec, naredila je na leto več telenovel, jih uspešno spravila na tuje trge.....je pa res, da je delala v precejšnji meri remake venezuelskih zgodb : Kassandra, Esmeralda, La usurpadora, La intrusa, Preciosa, Rosalinda, etc...

Zdaj je v bistvu TELEVISA holywood telenovel, pa tudi TELEMUNDO....

Hvala za informacije o zgodovini RCTV-ja in Televise. To pomeni, da je prav sedaj "zlata doba Televise" - čeprav gre bolj nekako za komercialen uspeh kot pa za inovativne pristope ustvarjalcev.
Venezuelci bi bili verjetno danes večji kot so (mogoče celo tako dobri kot Telemundo in Televisa confused ), ampak trenutno to zaradi socialno-politične situacije ni mogoče. Mogoče bodo pa tudi nove novele RCTV-ja uspešnice Smile - čeprav imajo verjetno manjše proračune - ampak, pustimo se presenetiti.

Ja, sem opazila, da so na youtube dali celo vrsto telenovel: sem si že pogledala QBSPL, MGB, LMDJ... si bom pa še kakšne starejše telenovele, ki jih nisem vidla.
Nazaj na vrh Go down
Mateo
Admin
Mateo


Število prispevkov : 10523
Age : 35
Registration date : 17/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeSob Nov 22, 2014 10:50 am

vesna je napisal/a:
Mateo je napisal/a:
Malo se bom vtaknil v vajin pogovor...Vesna, ne vem, če veš, ampak na youtube (PONGALO) imaš naložene vse dele KASSANDRE, poleg nje pa še mnogo ostalih RCTVjskih (Carissima, Que buena se puso Lola, Mis tres hermanas, Juana la virgen, Mujer con pantalones, La invasora, La cuaima, Trapos intimos, Mi gorda bella, La mujer de judas....etc)...vse vse, pred časom so naložili in mislim, da še obnavljajo in nalagajo nove. Smile
Tudi sam sem si pogledal nekaj prizor Kassandre, me je kar imelo, da bi gledal ponovno, z drugo pametjo,....deluje zelo ok.

Ko s vprašala ali je bila Televisa vedno večja, pomembnejša od RCTVja...RCTV je bil med prvimi, torej Venezuela je bila poleg Brazilije med prvimi, ki je začela s telenovelami...RCTV je pa menda med prvimi tako uspešno izvažal telenovele na druge kontinente....uspeh ni bila samo Kassandra, tudi La dama de la Rosa in še nekatere, ki si jih točno ne spomnim po naslovu....vem, da so bile RCTVjske zelo popularne tudi v Italiji pred leti nazaj.

Televise je pa kasneje ostala mogotec, naredila je na leto več telenovel, jih uspešno spravila na tuje trge.....je pa res, da je delala v precejšnji meri remake venezuelskih zgodb : Kassandra, Esmeralda, La usurpadora, La intrusa, Preciosa, Rosalinda, etc...

Zdaj je v bistvu TELEVISA holywood telenovel, pa tudi TELEMUNDO....

Hvala za informacije  o zgodovini RCTV-ja in Televise. To pomeni, da je prav sedaj "zlata doba Televise" - čeprav gre bolj nekako za komercialen uspeh kot pa za inovativne pristope ustvarjalcev.
Venezuelci bi bili verjetno danes večji kot so (mogoče celo tako dobri kot Telemundo in Televisa confused ), ampak trenutno to zaradi socialno-politične situacije ni mogoče. Mogoče bodo pa tudi nove novele RCTV-ja uspešnice Smile  - čeprav imajo verjetno manjše proračune - ampak, pustimo se presenetiti.

Ja, sem opazila, da so na youtube dali celo vrsto telenovel: sem si že pogledala QBSPL, MGB, LMDJ... si bom pa še kakšne starejše telenovele, ki jih nisem vidla.

Ja, tako kot si rekla, bolj komercialen pristop, ampak zelo rentabilen! Smile Tovarna telenovel.

Upajmo, da bodo nove telenovele uspešne, dobro napisane, dobro odigrane, še boljše sprejete in odlično prodane....da bi vsaj dosegli polovičen uspeh zlate dobe RCTVja (Mis tres hermanas, Juana la virgen, Mi gorda bella, La mujer de Judas, Trapos intimos...)
Nazaj na vrh Go down
https://ourhorizont.slovenianforum.com
vesna

vesna


Število prispevkov : 3100
Location : Ljubljana
Registration date : 18/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimeSob Nov 22, 2014 1:59 pm

Mateo je napisal/a:
vesna je napisal/a:
Mateo je napisal/a:
Malo se bom vtaknil v vajin pogovor...Vesna, ne vem, če veš, ampak na youtube (PONGALO) imaš naložene vse dele KASSANDRE, poleg nje pa še mnogo ostalih RCTVjskih (Carissima, Que buena se puso Lola, Mis tres hermanas, Juana la virgen, Mujer con pantalones, La invasora, La cuaima, Trapos intimos, Mi gorda bella, La mujer de judas....etc)...vse vse, pred časom so naložili in mislim, da še obnavljajo in nalagajo nove. Smile
Tudi sam sem si pogledal nekaj prizor Kassandre, me je kar imelo, da bi gledal ponovno, z drugo pametjo,....deluje zelo ok.

Ko s vprašala ali je bila Televisa vedno večja, pomembnejša od RCTVja...RCTV je bil med prvimi, torej Venezuela je bila poleg Brazilije med prvimi, ki je začela s telenovelami...RCTV je pa menda med prvimi tako uspešno izvažal telenovele na druge kontinente....uspeh ni bila samo Kassandra, tudi La dama de la Rosa in še nekatere, ki si jih točno ne spomnim po naslovu....vem, da so bile RCTVjske zelo popularne tudi v Italiji pred leti nazaj.

Televise je pa kasneje ostala mogotec, naredila je na leto več telenovel, jih uspešno spravila na tuje trge.....je pa res, da je delala v precejšnji meri remake venezuelskih zgodb : Kassandra, Esmeralda, La usurpadora, La intrusa, Preciosa, Rosalinda, etc...

Zdaj je v bistvu TELEVISA holywood telenovel, pa tudi TELEMUNDO....

Hvala za informacije  o zgodovini RCTV-ja in Televise. To pomeni, da je prav sedaj "zlata doba Televise" - čeprav gre bolj nekako za komercialen uspeh kot pa za inovativne pristope ustvarjalcev.
Venezuelci bi bili verjetno danes večji kot so (mogoče celo tako dobri kot Telemundo in Televisa confused ), ampak trenutno to zaradi socialno-politične situacije ni mogoče. Mogoče bodo pa tudi nove novele RCTV-ja uspešnice Smile  - čeprav imajo verjetno manjše proračune - ampak, pustimo se presenetiti.

Ja, sem opazila, da so na youtube dali celo vrsto telenovel: sem si že pogledala QBSPL, MGB, LMDJ... si bom pa še kakšne starejše telenovele, ki jih nisem vidla.

Ja, tako kot si rekla, bolj komercialen pristop, ampak zelo rentabilen! Smile Tovarna telenovel.

Upajmo, da bodo nove telenovele uspešne, dobro napisane, dobro odigrane, še boljše sprejete in odlično prodane....da bi vsaj dosegli polovičen uspeh zlate dobe RCTVja (Mis tres hermanas, Juana la virgen, Mi gorda bella, La mujer de Judas, Trapos intimos...)

Verjetno imajo pa dokaj omejene resurse. Manjši proračun, telenovele bodo morali izvažati, ker RCTV-ja ni, Televen pa je viden samo na določenem geografskem območju. Tudi igralci so nekateri našli nove projekte drugje, zadnja leta niso mogli vzgajati nove generacije zvezd, spet nekaterih ne morejo dobro plačati.
Imajo pa kreativnost in originalnost - in upajmo, da bo vsaj to nekaj.
Nazaj na vrh Go down
Mateo
Admin
Mateo


Število prispevkov : 10523
Age : 35
Registration date : 17/05/2008

KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitimePon Nov 24, 2014 2:06 am

vesna je napisal/a:
Mateo je napisal/a:
vesna je napisal/a:
Mateo je napisal/a:
Malo se bom vtaknil v vajin pogovor...Vesna, ne vem, če veš, ampak na youtube (PONGALO) imaš naložene vse dele KASSANDRE, poleg nje pa še mnogo ostalih RCTVjskih (Carissima, Que buena se puso Lola, Mis tres hermanas, Juana la virgen, Mujer con pantalones, La invasora, La cuaima, Trapos intimos, Mi gorda bella, La mujer de judas....etc)...vse vse, pred časom so naložili in mislim, da še obnavljajo in nalagajo nove. Smile
Tudi sam sem si pogledal nekaj prizor Kassandre, me je kar imelo, da bi gledal ponovno, z drugo pametjo,....deluje zelo ok.

Ko s vprašala ali je bila Televisa vedno večja, pomembnejša od RCTVja...RCTV je bil med prvimi, torej Venezuela je bila poleg Brazilije med prvimi, ki je začela s telenovelami...RCTV je pa menda med prvimi tako uspešno izvažal telenovele na druge kontinente....uspeh ni bila samo Kassandra, tudi La dama de la Rosa in še nekatere, ki si jih točno ne spomnim po naslovu....vem, da so bile RCTVjske zelo popularne tudi v Italiji pred leti nazaj.

Televise je pa kasneje ostala mogotec, naredila je na leto več telenovel, jih uspešno spravila na tuje trge.....je pa res, da je delala v precejšnji meri remake venezuelskih zgodb : Kassandra, Esmeralda, La usurpadora, La intrusa, Preciosa, Rosalinda, etc...

Zdaj je v bistvu TELEVISA holywood telenovel, pa tudi TELEMUNDO....

Hvala za informacije  o zgodovini RCTV-ja in Televise. To pomeni, da je prav sedaj "zlata doba Televise" - čeprav gre bolj nekako za komercialen uspeh kot pa za inovativne pristope ustvarjalcev.
Venezuelci bi bili verjetno danes večji kot so (mogoče celo tako dobri kot Telemundo in Televisa confused ), ampak trenutno to zaradi socialno-politične situacije ni mogoče. Mogoče bodo pa tudi nove novele RCTV-ja uspešnice Smile  - čeprav imajo verjetno manjše proračune - ampak, pustimo se presenetiti.

Ja, sem opazila, da so na youtube dali celo vrsto telenovel: sem si že pogledala QBSPL, MGB, LMDJ... si bom pa še kakšne starejše telenovele, ki jih nisem vidla.

Ja, tako kot si rekla, bolj komercialen pristop, ampak zelo rentabilen! Smile Tovarna telenovel.

Upajmo, da bodo nove telenovele uspešne, dobro napisane, dobro odigrane, še boljše sprejete in odlično prodane....da bi vsaj dosegli polovičen uspeh zlate dobe RCTVja (Mis tres hermanas, Juana la virgen, Mi gorda bella, La mujer de Judas, Trapos intimos...)

Verjetno imajo pa dokaj omejene resurse. Manjši proračun, telenovele bodo morali izvažati, ker RCTV-ja ni, Televen pa je viden samo na določenem geografskem območju. Tudi igralci so nekateri našli nove projekte drugje, zadnja leta niso mogli vzgajati nove generacije zvezd, spet nekaterih ne morejo dobro plačati.
Imajo pa kreativnost in originalnost - in upajmo, da bo vsaj to nekaj.
+

Res je...manjši proračun, slabše scene (so imeli), manj so izvažali, manj so bili svetovno pokriti....Televen je pa zdaj glavna konkurenca VV in z DULCE AMARGO mu je šlo ODLIČNO! Tudi s popoldanskimi reprizami Mis tres hermanas, zdaj Mi prima ciela ni bilo slabo. Del RCTVjskih navdušencev je zdaj navdušenih na TELEVENom. Televen je ustvari tudi NORO, ki sicer ni požela takega uspeha kot DULCE AMARGO, ampak je bila solidna.

Imaš pa prav v zadevi - nova generacija zvezd, nekatere mlade igralke iz venezuele so šle že direktno na tuje trge - Telemundo, VVI (Kimberly Dos Ramos, Maria Elena Davila...)...v venezueli je nekaj mladih punc,fantov, ki bi lahko nekoč imeli glavne vloge in bili to kar so trenutno Scarlet, Norkys, Juan Carlos, Roxana, Flavia, Daniela....ampak nimajo toliko izkušenj in dobrih vlog, da bi prepričali režiserje in gledalce. Ampak, če se bo RCTV izkazal, potem bo tudi za mlada končno spet več prostora....Toda TELEVEN pa več ne bo ZAENKRAT snemal svojih telenovel, bo rajši predvajal RCTVjske in ustvarjal le oddaje, pogovorne šove....
Nazaj na vrh Go down
https://ourhorizont.slovenianforum.com
Sponsored content





KASSANDRA  vs  ESMERALDA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KASSANDRA vs ESMERALDA   KASSANDRA  vs  ESMERALDA Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
KASSANDRA vs ESMERALDA
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» CORAZON ESMERALDA(Venevision, 2013)
» Esmeralda Pimentel VS. Ariadne Diaz
» Esmeralda Pimentel VS. Maite Perroni

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Our Horizont :: OUR HORIZONT :: ANKETE-
Pojdi na: